Jak pielęgnować skórę twarzy?

Codzienna staranna pielęgnacja skóry twarzy jest rzeczą, o której nie powinnyśmy zapominać. Jest to taka sama czynność jak mycie zębów czy inne zabiegi związane z higieną osobistą. Nie możemy zapominać o tak ważnym punkcie, ponieważ jest to jedyny sposób, aby cieszyć się zdrową i piękną skórą twarzy przez długie lata.

Pierwszy etap – od czego zacząć?

Podstawą prawidłowej pielęgnacji cery jest oczyszczanie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo kosmetyków przeznaczonych do demakijażu – od olejków i płynów dwufazowych aż po płyny micelarne. Najlepiej wybierać te nieperfumowane, łagodne dla naszej cery. Warto też zwrócić uwagę na to, czy dany produkt możemy stosować w okolicach oczu.

Każdy proces oczyszczania powinnaś zacząć od demakijażu oczu. Na wacik kosmetyczny nalej kosmetyku do demakijażu (cała jego powierzchnia powinna być namoczona), a później delikatnie przyłóż go do oka. Nie pocieraj, tylko poczekaj aż kosmetyki znajdujące się na Twoim oku rozpuszczą się. Później delikatnie przesuwaj wacik w kierunku zewnętrznego kącika oka. Staraj się unikać silnego naciągania skóry w okolicach oczu, ponieważ sprzyja to powstawaniu zmarszczek.

Jeśli musisz również pozbyć się makijażu ust, postępuj tak samo, jak w przypadku oczu – delikatnie przyłóż nasączony wacik i przesuwaj go w celu usunięcia pozostałości kosmetyku. Pozostałe miejsca na twarzy oczyszczaj kolistymi ruchami, zaczynając od strefy T. Na sam koniec twarz warto umyć specjalnym oczyszczającym żelem lub pianką.

Tonik – czy jest niezbędny?

Wiele z nas może myśleć, że tonizowanie skóry jest zbędne, ale tak naprawdę warto poświęcić na nie kilka sekund. Najlepiej wykonywać je dwa razy dziennie tak jak pozostałe czynności związane z pielęgnacją cery. Rano pomaga nam usunąć nadmiar sebum, które nasza skóra wyprodukowała podczas snu, a wieczorem w celu dokładnego usunięcia ewentualnych pozostałości po oczyszczaniu skóry.

Tonizowanie cery jest podobne do zabiegu oczyszczania. Po zmoczeniu wacika delikatnie wycieramy skórę twarzy, omijając okolice oczu i ust.

Nie zapomnij o nawilżaniu!

Tutaj sytuacja jest bardziej skomplikowana. Po pierwsze musimy pamiętać, że nie istnieje krem uniwersalny, taki który możemy nakładać na skórę twarzy i okolice oczu. Skóra w tych okolicach jest bardziej wrażliwa i niektóre kremy mogą wywołać pieczenie oraz opuchliznę. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup dwóch produktów z tej samej linii kosmetyków. Musimy również uważać no to, aby żaden kosmetyk nie dostał się do naszych oczu – może to wywołać reakcję alergiczną i czasami niezbędna będzie wizyta u lekarza.

Złuszczanie

Jest to bardzo ważny zabieg, ale nie możemy przesadzać z jego częstotliwością. Najlepiej, jeśli peeling wykonamy 2 razy w tygodniu – wtedy możemy być pewne, że nasza skóra będzie oczyszczona i gładka. Nadmierne stosowanie peelingu może skończyć się podrażnieniem czy nawet uszkodzeniem naskórka. Musimy również pamiętać, że rodzaj kosmetyku musimy dobrać indywidualnie do naszej skóry. W przypadku cery normalnej i tłustej możemy stosować peeling gruboziarnisty, jeśli zaś jesteś posiadaczką skóry wrażliwej, najlepszym wyborem będzie peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny

 

 

Dodaj komentarz