Kolorowe skarpetki męskie – dlaczego warto, jak je nosić, modne zestawienia

Noszenie skarpetek męskich rządzi się swoimi, nie zawsze łatwymi prawami. Kiedy wypada nosić barwne skarpetki, a kiedy należy z nich zrezygnować? Jak wybrać modny wzór? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Skarpetki męskie a modowy savoir vivre

 

Styliści przyznają, że żaden typ męskich akcesoriów nie sprawia takich problemów jak… skarpetki. Teoretycznie większość mężczyzn wie, jak i z czym je nosić oraz czego unikać. W praktyce zdarza się jednak, że doborowi skarpetek i obuwia towarzyszy niepewność. Często pojawiają się też wpadki związane np. z niewłaściwą długością spodni czy nieprawidłowym zestawieniem kolorowych skarpetek i danego typu obuwia. Przypomnijmy zatem podstawowe, „żelazne” zasady, związane z noszeniem męskich skarpetek:

 

  •   poza drobnymi wyjątkami zdecydowanie odradza się panom noszenie białych skarpetek,
  •   skarpetka męska (z wyjątkiem niektórych fasonów sportowych) powinna zawsze zakrywać kostkę, łydka nigdy nie może być widoczna – zwłaszcza w trakcie siedzenia,
  •   jednobarwne skarpetki męskie to bezpieczne rozwiązanie do stylizacji biznesowych,
  •   oprócz tzw. klasycznych kolorów skarpet (czerń, granat, szarości) bardzo modne są też intensywne kolory typu fiolet (śliwkowy), butelkowa zieleń i kolor musztardowy,
  •  skarpetki męskie w printy nosimy do zestawów sportowych i casualowych,
  •  skarpetek nie zależy zakładać m.in. do letnich sandałów i mokasynów.

 

Print na skarpetkach – do domu czy do pracy?

 

Barwne, intensywne printy na skarpetkach to absolutny hit modowy. Wielu panów zadaje sobie jednak pytanie o to, do jakiego typu obuwia można je zakładać. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ostateczny efekt wizualny zależy tak naprawdę od umiejętnej zabawy w dobór akcesoriów. Skarpetka z barwnym napisem może być sympatycznym akcentem stylizacji męskiej w stylu hipster lub smart casual. Przykład: ten typ akcesoriów doskonale zgrywa się z nowoczesnymi koszulami męskimi z printem botanicznym lub we wzory w stylu pop. Barwne skarpetki nie sprawdzą się za to jako element poważnej, biznesowej stylizacji – podobnie jak nie sprawdzi się w niej np. zabawny krawat. Ważne, by wiedzieć na jaki poziom „modowego szaleństwa” możemy pozwolić sobie w naszym miejscu pracy.

 

Kolorowe skarpetki męskie na siłownię

 

Stylizacje męskie casualowe i sportowe to szerokie pole do popisu dla fanów nietypowych akcesoriów. Kolorowe skarpety mogą ożywić nasz ulubiony zestaw sportowy, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy np. fanami stylu streatwear. Kolorowe wzory możemy zestawić z dowolnym typem obuwia sportowego – sneakersami, adidasami, butami treningowymi. Estetyka to oczywiście nie wszystko. W przypadku skarpet sportowych zwracamy uwagę na jakość materiału i poziom przewiewności. Sportowy „styl miejski” – tu np. stylizacje męskie spod znaku hip-hop – pozwala na większy wybór odważnych, wyrazistych akcesoriów, począwszy od czapek po skarpetki. 

 

Dodaj komentarz