Czy łysienie może być spowodowane pasożytami?

Pomimo faktu, iż wielu osobom wydawać się to może nieprawdopodobne, niektóre z pasożytów, na przykład tych atakujących ciało przy zaawansowanej paradontozie, mogą mieć faktyczny wpływ na stan oraz ilość włosów porastających naszą skórę głowy. Ich niekorzystny wpływ na organizm może spowodować niewystarczające zaopatrywanie mieszków włosowych w substancje odżywcze i mikroelementy, co z kolei poskutkować może znacznym ich osłabieniem, a w sytuacji, gdy nie podejmiemy odpowiednich kroków – nawet ich całkowitym wypadnięciem oraz obumarciem komórek.

Co należy zrobić, aby do tego nie dopuścić? Przede wszystkim należy udać się do lekarza, który przepisze odpowiednie tabletki odrobaczające, dzięki którym pozbędziemy się mikroorganizmów siejących spustoszenie w naszym organizmie. Następnie niezbędne jest zadbanie o jego właściwe odżywienie, głównie poprzez wzbogacenie diety o znaczne ilości witamin i minerałów, pochodzących przede wszystkim z owoców, warzyw, a także z naturalnych soków. Pozwoli to odbudować florę bakteryjną oraz dostarczyć włosom większej ilości niezbędnych do prawidłowego wzrostu substancji.

Nie powinniśmy także zapominać o regularnym masażu skóry głowy. To właśnie on pozwoli nam pobudzić naczynia krwionośne do bardziej efektywnej pracy oraz szybszego transportu mikroelementów do cebulek włosowych.

Jak więc widać, w prosty sposób możemy zahamować lub też całkowicie zatrzymać proces nadmiernego wypadania włosów spowodowanego bytnością pasożytów w naszym ciele – wystarczy jedynie nieco chęci oraz profesjonalne wsparcie lekarskie na początku naszej drogi!

Artykuł powstał z pomocą: Klinika Włosa SecondHair

Dodaj komentarz