Fotel czy mata masująca – co kupić?

Warto mieć w swoim domu bądź mieszkaniu profesjonalne urządzenie do masażu. Dzięki niemu, odprężający i przynoszący ulgę w bólu masaż będzie zawsze możliwy. Wiele osób zastanawia się, jaki jednak konkretnie model wybrać. Największą popularnością cieszą się maty i fotele masujące. Czym jednak się różnią? Po który z nich lepiej sięgnąć?

Maty a fotele masujące

Wybór jednego z urządzeń z pewnością po części wynika z osobistych preferencji. Ona warianty to gwarancja lepszego samopoczucia – masaż skutecznie zmniejsza napięcie mięśni i stawów, łagodzi bóle kręgosłupa, a także relaksuje i eliminuje stres. Ma także pozytywny wpływ na układ krwionośny i chłonny. Trzeba sobie jednak zdać sprawę, że fotel da więcej możliwości pod względem wyboru programu czy intensywności masażu. Można powiedzieć, że mata masująca jest zredukowaną wersją fotela. Co za tym idzie, jest również tańsza. Jej zaletą jest to, że jest mała i lekka – można ją zabrać ze sobą chociażby do samochodu w długą podroż (ale używać jej tylko podczas postoju). Fotel jest zdecydowanie masywniejszy. Trzeba wygospodarować na niego dodatkowe miejsce w salonie lub w sypialni. Dobrej jakości fotel będzie się jednak estetycznie prezentował wizualnie, dzięki czemu może stanowić nawet element dekoracyjny. Przez to, że jest bardziej rozbudowany od maty, obejmie też masażem większy obszar ciała.

Co wybrać: fotel czy matę?

Maty i fotele z masażem mają swoje plusy i minusy. Warto przemyśleć, czego dokładnie oczekujemy od urządzenia do masażu. Jaką kwotę chcemy na to przeznaczyć? Ile mamy miejsca na urządzenie w domu? Czy zależy nam na rozbudowanym masażu czy wystarczą nam podstawowe programy? To zaledwie kilka z pytań, które należy sobie zadać. Decydując się na konkretne urządzenie, należy sięgnąć po ofertę sprawdzonego producenta. Sprzęt masujący nie należy do tanich, warto więc zainwestować w urządzenie dobrej jakości – tak, aby służyło przez wiele lat. Jednym z zaufanych i cenionych producentów jest firma Casada, której oferta jest bardzo rozbudowana i daje duży wybór. Z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie, niezależenie od tego, czy interesuje go mata czy fotel masujący.

Na pytanie fotel czy mata? nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Choć wydaje się, że fotel ma więcej zalet i pozwala na bardziej zróżnicowany masaż, trzeba mieć na uwadze, że i mata ma swoje atuty jak lekkość i łatwość do przenoszenia. Swój wybór warto więc przemyśleć, uwzględniając kilka czynników. Najważniejsze jednak, że urządzenie da możliwość profesjonalnego masażu każdego dnia!