Facebook w skrócie

Bardzo mało osób sobie zdaje z tego sprawę, ale ulubiony portal społecznościowy na świecie ma bardzo dużo ciekawych opcji obsługi za pomocą klawiatury. Warto o nich wiedzieć, bo naprawdę bardzo ułatwiają korzystanie z Facebooka. Myślisz, że pojęcie oszczędności czasu w kontekście portali społecznościowych to fikcja ? Absolutnie nie! Eksperci wyliczyli, że sprawne korzystanie ze skrótów klawiszowych pozwala zaoszczędzić nawet do 60 godzin w skali roku. Taki wynik naprawdę może robić wrażenie. A tak zupełnie nawiasem pisząc, to ta liczba bardzo dużo sama w sobie daje do myślenia, ile statystyczny użytkownik Internetu spędza podłączony do sieci.

W niniejszym artykule będą przytoczone dwa zestawy skrótów klawiszowych do najbardziej popularnych przeglądarek – Chrome oraz Firefox. W tej pierwszej przeglądarce, rozpoczęcie skrótu klawiszowego rozpoczyna się do wciśnięcia Alt, natomiast w tej drugiej od połączenia Alt + Shift. Następnym krokiem jest wciśnięcie klawisza wywołującego upragniony efekt. Zestawienie prezentujemy poniżej:

Uzupełnieniem opcji skrótów klawiszowych do Facebook, jest używanie ich także w ramach komunikatora.  Zasada rozpoczęcia akcji jest taka sama, jak przytoczono w przykładzie powyżej. Natomiast funkcje wywołuje naciśnięcie jednego z następujących klawiszy:

W Internecie do zawsze liczyła się szybkość w przetwarzaniu informacji. Wprowadzenie skrótów klawiszowych nawet na portalu Facebook jest tylko trendem potwierdzającym tę zasadę. Warto znać skróty klawiszowe i stosować je na co dzień!

Dodaj komentarz