Wszystko, co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym brwi

Makijaż permanentny to doskonała propozycja dla pań, które z różnych powodów, nie są zadowolone z wyglądu swoich brwi. Dzięki temu rozwiązaniu, w prosty sposób da się poprawić ich kształt, grubość, gęstość, czy też wygląd naturalnych łuków. Jednak przed podjęciem decyzji, warto dowiedzieć się, na czym makijaż permanentny brwi polega oraz jakimi metodami jest wykonywany.

Makijaż permanentny brwi – na czym polega?

Makijaż permanentny brwi to metoda, która daje trwałe efekty, utrzymujące się nawet do 2 lat. Samo wykonanie przypomina nieco tatuaż – pod wierzchnią warstwę skóry, za pomocą cieniutkiej igły wprowadza się bezpieczny dla zdrowia pigment. Dobrze wykonany makijaż utrzymuje się długo i jest odporny na kosmetyki, demakijaż czy kontakt z wodą. Zabieg bezwzględnie powinna wykonywać wykwalifikowana kosmetyczka zwana linergistką, gdyż jest on inwazyjny i wymaga zarówno umiejętności, jak i zachowania higieny czy odpowiednich procedur.

Istnieją także przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Makijażu nie można wykonywać w przypadku:

  • Ciąży i karmienia piersią
  • Stwierdzonej infekcji grzybiczej, wirusowej, bakteryjnej
  • Zdiagnozowanej cukrzycy, łuszczycy lub choroby nowotworowej
  • Przyjmowania leków sterydowych, lub rozrzedzających krew

Makijaż permanentny brwi – metody

Przed wykonaniem zabiegu należy ustalić z kosmetyczką, jakie mamy wymagania i jakiego efektu oczekujemy. Na tej podstawie linergistka dobierze metodę wykonania oraz  poinformuje, jakiego rezultatu można się spodziewać. Wśród najpopularniejszych metod, można wskazać:

  • Makijaż metodą piórkową, zwaną także włoskową -> pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt, który sprawia wrażenie prawdziwych włosków.
  • Makijaż metodą cieniowania -> polega na równomiernym wprowadzeniu barwnika pod skórę tak, by pod włoskami powstało coś w rodzaju cienia. Intensywność makijażu dobiera się do typu urody pacjentki.
  • Makijaż metodą ombre -> samo wykonanie przypomina metodę cieniowania, jednak w metodzie ombre brew nie jest jednolita kolorystycznie – jest jaśniejsza u nasady i ciemniejsza przy końcówce.

Jeśli szukasz sprawdzonej linergistki, sprawdź ofertę The Beauty Agency – makijaż permanentny brwi Szczecin.

Dodaj komentarz