Jak dbać o teczkę skórzaną mężczyzny, aby służyła mu jak najdłużej?

Kupiłeś lub planujesz kupić skórzana teczkę męską? Z pewnością zastanawiasz się jak o tego typu dodatek odzieżowy należy dbać, dlatego w poniższym artykule znajdziesz garść praktycznych wskazówek. Dzięki nam Twoja galanteria skórzana przetrwa wiele lat, ponieważ poniższe porady możesz ze spokojem stosować również dbając o skórzane buty czy portfel. Bez Twojej troski o zachowanie piękna galanteria męska będzie zabrudzona i stanie się podatniejsza na uszkodzenia. Dlatego nie zaniedbuj tej kwestii i dowiedz się, jak przeprowadzać profesjonalne czyszczenie oraz pielęgnację teczki męskiej skórzanej i pozostałych elementów galanterii.

Jak prawidłowo czyścić aktówki męskie?

Prawdziwa galanteria skórzana wykonywana w 100% z naturalnej skóry zwierzęcej, a także z popularnej skóry eko wymaga czyszczenia. W przeciwnym wypadku jej kolor zaczyna odbiegać od barwy, którą  teczka męska czy portfel miał w momencie zakupu. Zabrudzenia powstają w wyniku intensywnego używania skórzanego nesesera, jeżeli ma on Tobie służyć przez kilka lat poświęć od czasu do czasu mu nieco uwagi.

Czyszczenie aktówki skórzanej wcale nie zajmuje wiele czasu!

Zauważ, że gdy kupiona teczka męska ma jasny kolor staje się znacznie podatniejsza na wszelkie niechciane plamy lub rysy wynikające z przylgnięcia do jej powierzchni warstwy zabrudzeń. Dlatego już na etapie kupna musisz być świadomy tego, że każdy jasny kolor teczki męskiej lub innych części galanterii będzie wiązał się z koniecznością częstszego zabiegu oczyszczania. Zupełnie inaczej zachowuje się galanteria męska w ciemniejszych barwach. Tutaj oczyszczanie wykonuje się znaczne rzadziej, ale nadal pozostaje ono obowiązkowym zabiegiem.

Galanteria skórzana musi być czyszczona zarówno z strony zewnętrznej jak i wewnętrznej. Nie możesz pomijać żadnej z nich dbając o jej jak najdłuższą trwałość. Przeprowadzenie wewnętrznego oczyszczania np. aktówki męskiej powinno być wykonywane zgodnie z zaleceniami producentów. Znajdziesz je przeważnie w drobiazgowym opisie, który posiada każda oryginalna teczka skórzana. Zupełnie inaczej wygląda kwestia czyszczenia teczki męskiej z zewnątrz.

Istnieje kanon rozmaitych metod czyszczenia aktówki męskiej, które warto przetestować i wybrać dla siebie oraz swojej teczki męskiej najlepszą z nich.

  • Jeżeli na powierzchni nesesera zauważysz delikatne przebarwienia to w pierwszej kolejności spróbuj użyć zwykłej gumki do mazania. Zadbaj o to, aby była to zupełnie nowa gumka pozbawiona wszelkich oznak wcześniejszego używania. W ten sposób będziesz miał pewność, że nie wcierasz kolejnej dawki zabrudzeń w strukturę aktówki skórzanej.

  • Możesz wypróbować także połączenie wody i octu, jakie nanosi się za pomocą ściereczki delikatnie na powierzchnię aktówki skórzanej lub innych produktów galanteryjnych.

  • Kiedy Twoja teczka męska została narażona na powstanie tłustych plam nie wpadaj w panikę. W tej sytuacji teczka skórzana może zostać uratowana dzięki mieszaninie terpentyny oraz białka kurzego jajka delikatnie nanoszonej na powierzchnię nesesera.

  • Najprostsza i najszybsza metoda czyszczenia, jaką warto stosować w przypadku regularnego oczyszczania teczki męskiej to stosowanie powszechnie dostępnych mokrych chusteczek. Dzięki nim pozbywamy się lekkich zabrudzeń. W sklepie z galanterią skórzaną warto dopytać o możliwość kupna chusteczek dedykowanych do akcesoriów galanteryjnych, jakie jeszcze lepiej sprawdzają się w oczyszczaniu powierzchni skórzanych.

Aktówka męska skórzana a regularna pielęgnacja

Pamiętaj, że wszelkich metod pielęgnacji galanterii męskiej możesz używać dopiero po dokładnym jej oczyszczeniu. Wcześniej nie mają one sensu. Dzięki pielęgnacji każda aktówka męska zyskuje ogromną szansę na dłuższe użytkowanie i pozostaje na dłużej zadbana. Na czym polega pielęgnacja galanterii? Okazuje się, że dotyczy ona jednego prostego zabiegu. Poniżej zdradzamy szczegóły!

  • Natłuszczanie teczki męskiej to zabieg, który chroni jej powierzchnię przed mało estetycznym wysuszeniem i nadaje elegancki połysk. Niestety nie wykonasz go na wszystkich rodzajach skóry np. nubuk czy zamsz tutaj odpadają. Do natłuszczenia używa się gliceryny bądź olejku rycynowego. Jeżeli nie masz tych substancji w domu zawsze możesz sięgnąć po sprawdzoną pastę do butów skórzanych. Ogromne znaczenie dla prawidłowej pielęgnacji ma tutaj struktura szmatki, za pomocą której nanoszona będzie substancja natłuszczająca. Nie może być to chropowaty/szorstki materiał, jaki mógłby porysować powierzchnię aktówki skórzanej. Najlepiej wybrać w tym celu bawełnę.

  • Natłuszczanie powinno być wykonywane regularnie np. raz w miesiącu. Dzięki temu będzie odpowiednio chroniło powierzchnię naturalnej skóry.

Ważne, aby mieć pewność, że wybrana galanteria męska rzeczywiście jest oryginalna. W przeciwnym wypadku żadne działania mające na dłużej zachować piękno teczki męskiej nie pomogą. Tandetne podróbki galanteryjne to obecnie plaga na polskim rynku. Musisz wystrzegać się ich jak ognia, ponieważ nie tylko bywają drogie, ale przede wszystkim są nietrwałe. Bardzo szybko na ich powierzchni pojawiają się zabrudzenie, jakich nie można usunąć. Równie prędko imitująca oryginał torba zaczyna się pruć, a jej materiał pękać. Aby uniknąć tego typu sytuacji odwiedzaj sprawdzone sklepy , gdzie znajduje się wysokogatunkowa galanteria skórzana. Przykładem jest marka PaoloPeruzzi.it, gdzie znajdują się aktówki męskie wykonane tylko ze sprawdzonych materiałów. Dbając i prawidłowo pielęgnując tego typu teczki męskie możesz użytkować je przez długie lata bez obaw o wystąpienie jakichkolwiek mankamentów. W dodatku na wszelki wypadek przy zakupie otrzymujesz wieloletnie gwarancje od producenta, co niejednokrotnie przekonało do zakupu teczki męskiej pod wspomnianym szyldem Paolo Peruzzi.

Dodaj komentarz