Własna biżuteria z kamieni naturalnych – sprawdź jak zacząć!

Tworzenie własnej biżuterii z kamieni naturalnych może szybko wciągnąć i stać się nie tylko hobby, ale prawdziwą sztuką. Choć pierwsze kroki w tej dziedzinie mogą wydawać się trudne, wystarczy uzbroić się w cierpliwość i zestaw niezbędnych narzędzi oraz akcesoriów, aby szybko poczuć pasję tworzenia. Jak zacząć przygodę z tworzeniem własnej, jedynej w swoim rodzaju biżuterii z kamieni naturalnych?

 

Niezbędne narzędzia do tworzenia biżuterii z kamieni naturalnych

Aby móc odpowiednio umocować, przytrzymać czy zacisnąć druciki i inne elementy tworzące biżuterię, musimy przede wszystkim zadbać o trwałe narzędzia dobrej jakości. Najważniejsze z nich są szczypce, których możemy używać praktycznie do tworzenia każdego rodzaju biżuterii wykonywanej samodzielnie:

– szczypce okrągłe – nazywane też bocianami, służą do zawijania drutu, tworzenia na nim oczek oraz kółeczek;

– szczypce płaskie – pozwalają na zaginanie drutu, zamykanie ogniwek biżuterii czy zaciskanie stoperów;

– szczypce tnące – dzięki którym w precyzyjny i szybki sposób przetniemy linkę jubilerską lub drut.

Odpowiednie narzędzia znajdziesz z łatwością w internecie, gdzie możesz podpatrzeć też, jakiego typu innych akcesoriów używają bardziej zaawansowani twórcy.

 

Półfabrykaty do biżuterii naturalnej

Misterna biżuteria, aby cieszyła nas przez długi czas, potrzebuje odpowiednich zapięć, nakładek, łapaczek i wielu innych półfabrykatów, które również z łatwością i w dobrych cenach znajdziesz w internecie. W zależności od tego, jaki typ biżuterii masz ochotę wykonać, warto zaopatrzyć się w karabińczyki, zapięcia typu toggle, kółeczka montażowe, szpilki jubilerskie, bigle i sztyfty, łańcuszki, nakładki, stopery oraz wiele innych. O tym, co tak naprawdę jest Ci potrzebne do tworzenia biżuterii przekonasz się w miarę nabywania doświadczenia.

Niezbędne w pracy nad własną biżuterią będą także różnego rodzaju linki, gumki i sznurki jubilerskie czy zawieszki pozwalające w elegancki sposób wykończyć gotowy naszyjnik czy bransoletkę. Pamiętaj także, aby zaopatrzyć się w klej epoksydowy pozwalający na sklejanie końcówek oraz szybkoschnący klej pozwalający na podklejanie poszczególnych elementów.

 

Kamienie naturalne i koraliki

To, z czego wykonana zostanie Twoja biżuteria, zależy już tylko od Twojej fantazji i upodobań. Możesz zdecydować się na kolorowe koraliki lub odnaleźć się w świecie kamieni naturalnych, które poza urodą mają także często znaczenie symboliczne. Jedno jest pewne: świat własnoręcznie wytwarzanej biżuterii może Cię pochłonąć na długie godziny.

Dodaj komentarz