Bransoletka celebrytka – biżuteria tylko na rękę?

Bransoletka to ten element biżuterii, który najczęściej zdobi nasz nadgarstek, ale nie tylko. Coraz częściej można spotkać na ulicy kobiety noszące delikatne bransoletki również na nodze, tuż przy kostce. Wzorów czy modeli bransoletek jest tak wiele, że nie wiadomo czasem, na co się zdecydować. Bransoletkami możemy się bawić, dobierać je do danej stylizacji czy łączyć w większe grupy.

 

Ostatnim hitem cieszącym się dość dużą popularnością jest bransoletka celebrytka. Jest to delikatna, bardzo zmysłowa i kobieca wersja bransoletki. Na delikatnym łańcuszku bądź sznurku umieszczone są delikatne zawieszki. Zawieszki te przybierają różne kształty, od pojedynczych po zestawione po kilka na danej bransoletce.

 

Dłuższy czas temu bransoletka celebrytka była również modna i znana jako bransoletka, która zdobiła damskie nogi. Wtedy znana była po prostu jako bransoletka i niestety szybko odeszła w zapomnienie. Prawdopodobnie przyczyną było to, iż noszenie jej wymagało specjalnego obuwia, które by jej nie przysłaniało, i które wizualnie by z nią współgrało. Nasze stopy zdobiły wtedy łańcuszki z blaszkami, bądź same, zazwyczaj srebrne łańcuszki. Projektanci pod wpływem wracającej mody lat 90., przekonują nas, by takiej bransoletce dać drugą szansę i sporo grono osób dało się przekonać do tego trendu.

 

Tak naprawdę bransoletka celebrytka ze stopy nie różni się zbytnio od swojej siostry z nadgarstka. Jest tak samo subtelna i posiada różne zawieszki jak bransoletka celebrytka na rękę. Czasem obie wersje celebrytek można spotkać bardziej rozbudowane, składające się z kilku złotych bądź srebrnych łańcuszków i zawieszek, gdzie ich kształty są przeróżne, np. serca, koniczynki, gwiazdki czy ostatnio tak bardzo popularne skrzydła.