Obroże lecznicze dla psów

Obroże lecznicze dla psów to jedno z akcesoriów dla naszego pupila, w które należy koniecznie się zaopatrzyć, jeśli chcemy uchronić go przed groźnymi chorobami przenoszonymi przez pasożyty. Kleszcze i pchły mogą zostać zlikwidowane dzięki środkom chemicznym znajdującym się w obrożach leczniczych, a co za tym idzie, minimalizujemy ryzyko wystąpienia u psów tak groźnych chorób, jak babeszjoza, borelioza czy anaplazmoza. Jakie działanie mają obroże lecznicze i dlaczego warto wybierać sprawdzone produkty tego typu?

 

Jak działają obroże lecznicze dla zwierząt?

Obroże lecznicze dla psów zawierają środki chemiczne, które powodują zabicie kleszczy, a także zapobiegają żerowaniu innych pasożytów czy owadów takich, jak muchy, komary i pchły, powodujących podrażnienie skóry zwierząt. Substancje znajdujące się w obrożach leczniczych nie są przy tym groźne dla ludzi, można więc bezpiecznie stosować je nawet u zwierząt, które większość czasu spędzają w domu. Uważajmy jednak na dotykanie obroży przez małe dzieci, które są dużo wrażliwsze niż dorośli na substancje chemiczne. Należy po każdym kontakcie ze zwierzęciem myć dzieciom ręce i przestrzegać je przed dotykaniem rękoma buzi. Polecamy obroże: https://weterynaryjny.pl/scalibor-obroza-lecznicza-48cm-dla-malych-i-srednich-psow-p-25.html

 

Po założeniu obroży leczniczej dla psa znajdujące się w niej środki stopniowo wydobywają się z mikroporów tworzywa, z jakiego została ona wykonana i przedostają do futra oraz skóry zwierzęcia.

 

Jak wybrać odpowiednią obrożę leczniczą dla psa?

Sklep Weterynaryjny.pl oferuje szeroką gamę obroży leczniczych i przeciwpasożytniczych dla małych i dużych psów, które skutecznie ochronią naszych ulubieńców przed bakteriami i wirusami, które mogą przenosić ze sobą niektóre owady oraz pasożyty. Wybierając obrożę dla naszego psa, zwróćmy przede wszystkim uwagę na jej rozmiar, dobierając go tak, aby nie zsuwała się ona przez głowę zwierzęcia, ale też nie uciskała go nadmiernie w okolicach szyi. Nazbyt długi pasek obroży ochronnej można przyciąć nożyczkami.

 

Inną ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę w trakcie wybierania obroży ochronnej, jest sprawdzenie długości jej działania. Należy bowiem regularnie dokonywać wymiany obroży, najlepiej w terminie na zakładkę, aby rzeczywiście uchronić zwierzę przed ukąszeniami zwłaszcza groźnych dla jego stanu zdrowia kleszczy. Ochrona przed kleszczami na ogół obejmuje okres od 3 do 8 miesięcy, jednak pamiętajmy, że potrzeba kilku dni, aby środki owadobójcze znajdujące się w obroży ponownie się uaktywniły, dlatego należy wymienić obrożę jeszcze przed upływem terminu jej ważności.