Na czym polega liposukcja?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne, a co ważniejsze ma do nich dostęp znacznie większa grupa odbiorców. I choć kojarzone są z poprawianiem ust czy nosa, to ich spektrum jest o wiele szersze. Wśród licznych zabiegów upiększających dużym zainteresowaniem cieszy się liposukcja. Polega ona głównie na miejscowym odsysaniu tkanki tłuszczowej. Pomimo że często uważana jest za cudowny sposób na odchudzanie, to zabieg ten ma na celu zupełnie inne zadanie.

Komu zalecana jest liposukcja?

Z liposukcji mogą korzystać osoby, które posiadają raczej prawidłową wagę, z regionalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Chodzi głównie o takie miejsca jak biodra, uda czy pośladki. Możliwe jest także usuwanie nadmiaru tłuszczu z pleców, ramion, twarzy i szyi. Decydując się na zabieg, jakim jest liposukcja, trzeba sobie zdać sprawę z tego, że nie jest to magiczny sposób na zarzucenie wagi. Nie zastąpi ona prawidłowej diety redukcyjnej, a także ćwiczeń fizycznych. Liposukcję należy traktować raczej jako wisienkę na torcie procesu odchudzania. Ma ona także zastosowanie u osób cierpiących na takie schorzenia jak nasilone obrzęki czy lokalne stłuszczenia kończyn dolnych. Liposukcja jest rozwiązaniem dla kobiet, którym w trakcie ciąży nagromadziła się tkanka tłuszczowa wokół brzucha.

Jak wygląda zabieg?

Przebieg liposukcji można opisać jednym zdaniem. Jest to odsysanie tłuszczu z tkanki łącznej. W trakcie zabiegu pacjent jest znieczulony, jednak efekty ingerencji w ciało może odczuwać przez kolejnych kilka tygodni. Dlatego warto tę operację przeprowadzać w wyspecjalizowanej klinice jak ją San Medical. Podczas wykonywania liposukcji tkanka tłuszczowa nasączana jest specjalnym roztworem, po czym pod skórę pacjenta wprowadzane są kaniule umożliwiające odsysanie tłuszczu. Dla utrwalenia efektów zabiegu zaleca się noszenie specjalnej odzieży wspomagającej obkurczanie skóry. Ważne również są odpowiednie masaże, które należy wprowadzić już w pierwszych dniach po zabiegu. Kiedy skóra pacjenta jest elastyczna, łatwo dostosuje się do spłaszczonej tkanki łącznej. W przeciwnym razie zabieg liposukcji warto połączyć z liftingiem. Więcej szczegółowych informacji dotyczących usuwania opornej tkanki tłuszczowej można znaleźć na stronie https://www.san-medical.pl/oferta/chirurgia-estetyczna/liposukcja/. Każda ingerencja w ciało wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązania, warto skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie.