Idealne brwi dla Ciebie

Pewnie nieraz narzekałaś na zły kształt brwi? Zastanawiałaś się, dlaczego inni mają tak pięknie układające się, a sama zmagasz się z niesfornymi brwiami? A może jesteś w tej grupie, która kiedyś skubała sama włoski pęsetą i efekty niekoniecznie były korzystne? Nie martw się, większość z nas to przerabiała. Brwi nadają spojrzeniu wyrazistości, odpowiednio wystylizowane dodają energii i pewności siebie. Jak przestać martwić się o ich zły stan?

Odpowiednia regulacja

Jednym z najważniejszych etapów uzyskania idealnych brwi jest ich odpowiednia regulacja. Tylko jak zrobić idealne brwi za pomocą regulacji? Najważniejsze to wybrać dla siebie odpowiednią metodę. Wyregulować włoski można za pomocą pęsety lub wosku. Pęseta choć daje efekty krótkotrwałe możliwa jest do wykonania samemu w domu. Regulacja pęsetą może być mniej przyjemna niż ta woskiem. Okolice oczu są bardzo wrażliwe. Wosk w porównaniu do pęsety usuwa włoski wraz z ich cebulkami, dzięki czemu efektami możemy cieszyć się znacznie dłużej. Obydwie stylizacje zaleca się robić w salonie kosmetycznym, gdyż profesjonalni styliści zadbają o to, by Twoje brwi miały odpowiedni dla Twojej twarzy kształt.

Brwi upiększają Twój wizerunek

Ich historia ewolucji jest bardzo rozległa. Dawniej modne były cienkie, półzaokrąglone albo całkowicie zgolone i namalowane kreską. Dzisiaj króluje moda na gęste, wyczesane lub delikatnie zarysowane, przyciemnione brwi. Odpowiednia stylizacja może dodać uroku albo całkowicie zepsuć wygląd twarzy, dlatego tak ważna jest ich pielęgnacja. Kwestie wizualne brwi to wybór indywidualny, ale włoski układające się w jedną (monobrew) lub mocno wychodzące poza kształt zaburzają estetykę. Dla uzyskania zadowalających efektów kobiety decydują się na regulację z henną pudrową lub laminację. Pierwsza metoda pozwala za pomocą rozrysunku ustalić idealny kształt brwi i podkreślić go naturalną henną. Drugi sposób dedykowany osobom zmagającymi się z źle układającymi się brwiami. Laminacja pozwala ułożyć je w jednym kierunku. Obie metody wykorzystują regulację dla nadania idealnego kształtu.

Regulacja brwi w salonie kosmetycznym

Stylistki brwi i rzęs doskonale wiedzą, jak sprawić, aby Twoje spojrzenie onieśmielało. Wiedzą, jaki kształt brwi dobrać do Twojej twarzy, a także którym kolorem henny podkreślić ich wyrazistość. Warto dlatego skorzystać z ich usług, aby cieszyć się perfekcyjną stylizacją oka. W salonie kosmetycznym ceny regulacji brwi wahają się od 25-50 zł, często zależy to czy regulacja ma być robiona pęsetą czy woskiem. Warszawski Bodybar na Mokotowie oferuje wosk łuku brwiowego w cenie 39zł.

Nieatrakcyjne brwi to kłopot wielu kobiet. Blondynki zmagają się z problemem rzadkich, ale też jasnych, mało wyrazistych brwi. W tym przypadku wizyta w salonie będzie również najlepszym pomysłem, ponieważ kosmetolog przy regulacji może zabarwić brwi henną, która będzie idealnie uzupełniać codzienny makijaż. Henny można ze sobą mieszać, aby uzyskać odpowiedni efekt.

Chcesz, żeby brwi zamiast Twoją zmorą stały się Twoim atutem, to nie zapomnij o ich regulacji i stylizacji. Sprawdź również, jak uzyskać idealne brwi krok po kroku.

Autor: Natalia Rybarz z Bodybar