Ekscytujące randki w ciemno

Przez życie zdecydowanie chcemy iść parami. Szukamy kogoś dla siebie do pary. Prawie wszyscy lubimy randkować. Uwielbiamy dreszczyk emocji, który pojawia się, gdy szykujemy się na pierwszą rankę. Często jest to randka w ciemno, bo co drugi singiel umawia się przez Internet. Celebrujemy czas przygotowań, wyboru miejsca spotkania, stroju na nie, układamy w głowie przebieg rozmów, wyobrażamy sobie gesty, zachowania i reakcje drugiej strony. Niezależnie od tego czy spotykamy się z osobą dobrze nam znaną, czy też będzie to zupełna niewiadoma, przeżywamy to równie mocno – choć towarzyszą nam wówczas nieco inne emocje. Razem z serwisem matrymonialnym MyDwoje.pl spróbujemy nieco oswoić randkę z osobą, którą znamy tylko z sieci.

 

Randka ze znajomą/znajomym

 

Kiedy poznaliśmy kogoś w realu i wybieramy się na spotknie z nim, zazwyczaj wydaje nam się, że wiemy o nim bardzo dużo. Czasem jest tak faktycznie, bo przecież wszyscy znamy opowieści o miłościach, które zrodziły się z piaskownicy, wieloletniego koleżeństwa, a nawet przyjaźni. Wówczas faktycznie, przez szereg miesięcy czy lat, mogliśmy się obserwować na codzień, poznać reakcje drugiej strony w sytuacjach radosnych i tych, które wnoszą w nasze życie stres, obawy lub rozczarowanie. Wiemy czy mamy do czynienia z osobą, którą możemy zaakceptować i przebywać z nią dwadzieścia cztery godziny na dobę, czy też jest w niej coś, co odpycha lub wymaga od nas dużej dozy cierpliwości. To oczywiście bardzo cenna wiedza i wymarzony scenariusz, by świadomie wybierać obiekt naszych westchnień. Niestety, taki luksus mamy ostatnio w świecie, które toczy się w dużej mierze w sieci lub lekkto tylko znamy nową osobę, rzadko. Zazwyczaj umawiamy się z osobami, które znamy wyłacznie przelotnie. Mogły nas zachwycić na dyskotece, imprezie, poleciła nam je koleżanka, lub poznaliśmy się w sklepie lub autobusie. Poznając jakąś osobę, tak naprawdę poznajemy jakiś wycinek jej osobowości, który sama chce nam pokazać w danej chwili, poznajemy jej powierzchowność i to ona nas fascynuje. Dopiero po szeregu spotkań, po przeminięciu pierwszego zachwytu jesteśmy w stanie zauważyć kolejne cechy jej charakteru. I bywa tak, że jesteśmy mile zaskoczeni i nasze oczekiwania pokrywają się z rzeczywistością. Czasem jednak życie podsuwa inne zakończenie: niestey, okazuje się, że po głębyszym poznaniu i w chwili naszego zaangażowania, boleśnie się rozczarowywujemy i zawodzimy, gdyż nasz wybranek/wybranka zupełnie do nas nie pasuje, czego innego oczekuje od związku. Wtedy nasze drogi rozchodzą się w dwóch różnych, zupełnie nie do pogodzenia, kierunkach. Okazuje się, że czas i wysiłki włożone w budowanie relacji były zupełnie stracone, a my sami po wielu tygodniach, miesiącach, a nawet latach zostajemy sami z wielkim poczuciem zawodu.

 

Randka z nieznajomą/nieznajomym

 

Współczesne życie podsuwa nam jeszcze inny scenariusz zawierania znajomości. Coś, co potocznie nazywane jest „ranką w ciemno”. Tutaj możemy spotkać się z zupełnie różnymi okolicznościami. Wiele osób bardzo obawia się poznawania miłości za pośrednictwem różnych instytucji, choćby ze względu na mocno niepogłaśniane przez media pojedyncze przypadki oszustw, nie wspominając, że z oszustami możemy spotkać się także w sklepie, autobusie, dyskotece i wielu innych sytuacjach, choć wiadomo, że ta związana z sercem, najbardziej boli. Musimy jednak zachować zdrowy rozsądek. W końcu super miły sąsiad z naprzeciwka również może być kimś, kto jest w stanie nas skrzywdzić. Dlatego w tej kwestii warto zwrócić uwagę na inne kwestie. Kiedy decydujemy się na randki w ciemno, najczęściej online, musimy odpowiednio dobrać pośrednika, który poprowadzi nas w tej bardzo delikatnej sferze, czyli portal matrymonialny. Jeśli tu, na samym początku naszej drogi, dokonamy mądrego wyboru, może okazać się, że dalszy ciąg naszej miłosnej historii będzie bardzo przyjemny. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na sposób doboru i weryfikacji kandydatów przez biuro oraz kojarzenia użytkowników takiego serwisu. Tu najważniejsze jest by wybrać taki, który posiada profesjonalne narzędzie doboru jak sprawdzony test psychologiczny, ale takżę weryfikuje oferty i sprawdza chociażby dowody osobiste kandydatów i kandydatek. Tylko taki serwis  zapewni nam maksymalne bezpieczeństwo i powodzenie w poszukiwaniach. Automatyczna weryfikacja ofert oraz quizy i zabawy psychologiczne, a nawet ankiety dotyczące naszych oczekiwań, nie zrekompensują nam profesjonalizmu w tej kwestii. Test musi zawierać wiele pytań z wielu sfer życia, badających szczegółowo obszary osobowości, które mają duże znaczenie dla trwałości relacji partnerskiej. Nie może podchodzić schematycznie na zasadzie „mój wynik mieści się w przedziale od do, więc otrzymuje lawinę ofert”, ponieważ tylko odpowiednia i dla każdej skojarzonej pary zupełnie inna najlepsza kombinacja cech osobowości daje solidne podwaliny dla związku i pozwala zbudować stabilny fundament dla relacji. To sprawia, że już na początku nieznajoma osoba jest nam na tyle bliska, bo poszukujemy tego samego, miłości, trwałej relacji a nie przelotnego romasu. Z dobraną osobą nie musimy także obawiać się, że zabraknie nam tematów do rozmowy i istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszelkie nasze priorytety, cele, wartości życiowe, granice tolerancji i sposób życia będą zupełnie spójne. I nagle okazuje się, że randka w ciemno jest dużo bardziej „jasna” i przewidywalna dla obu stron – zwłaszcza, że zanim do niej dojdzie, mogą oni zupełnie bez obaw poznać się wymieniając wiadomości i zdjęcia w serwisie i spokojnie podejmując decyzję czy mają ochotę na swoją „rankę w ciemno-jasno”.

 

Randka „w ciemno-jasno”

Okazuje się, że – jak to w życiu nie raz bywa – to, co wydaje nam się zupełnie jasne i klarowne może okazać się takim nie do końca, a obawiamy tego, co nie znamy, czego nie rozumiemy. Każdy ze sposobów na poznanie tego jedynego/ tej jedynej ma swoje zalety i wady. Nie ma wśród nich takiego, który byłby sposobem w 100% bezpiecznym i pewnym. Warto jednak zapoznać się z plusami i minusami każdego z wyborów i zupełnie świadomie podejść do poszukiwania miłości, z którą planujemy spędzić własne życie. A jeśli postanowimy zaufać „randkom w ciemno” online, wybierzmy serwis, który zamiast lawiny przypadkowych ofert zaproponuje nam kilkanaście takich, które będą poważne i dopasowane do nas po względem osobowości, życiowych wartości i celów, a także wspólnego spojrzenia na życie we dwoje.

 

Dodaj komentarz