Kurs instruktora fitness Wrocław — podstawy treningu

Utrata zbędnych kilogramów, lepsza kondycja, smuklejsza sylwetka – te cele stawia sobie coraz więcej Polaków. Łatwo wyciągnąć wnioski, że jest to efekt rosnącej świadomości na temat zagrożeń wynikających ze złej diety i braku ruchu. Nasi rodacy wykupują więc karnety na siłownie, baseny lub do klubów sportowych. Są też osoby, które próbują trenować samodzielnie, w domu lub na powietrzu. Należy jednak pamiętać, że efektywny trening, to ten, w którym ćwiczenia są wykonywane prawidłowo oraz są dostosowane do poziomu trenującego. Dlatego tak ważna jest odpowiednia edukacja. Warto więc wziąć pod uwagę kursy sportowe, by poznać najważniejsze zasady samodzielnego treningu.

Kurs instruktora fitness Wrocław – jakich błędów należy unikać?

Fitness najczęściej związany jest z wykonywaniem ćwiczeń skokowych w rytm energicznej muzyki – są to m.in. skoki typu burpees lub pump, warto więc wspomnieć o odpowiedniej amortyzacji. Chodzi głównie o łagodzenie upadku, czyli odpowiednie lądowanie, które ochroni stawy przed przeciążeniami oraz kontuzjami. Najważniejsze są stopy – po wyskoku, staraj się upadać na część śródstopia, nigdy na pięty, które powinny lądować na ziemi jako ostatnie. Kolejnym ważnym elementem są kolana, które muszą być aktywne w każdej fazie skoku, by lepiej amortyzowały upadek. Skąd jednak wiedzieć, czy ćwiczenia wykonujesz prawidłowo? Wystarczy wziąć udział w zajęciach z instruktorem, który pomoże wyeliminować wszystkie błędy.

Kurs instruktora fitness Wrocław – zostań zawodowcem

Odpowiednia amortyzacja przy lądowaniu to jedynie podstawowy element prawidłowo wykonanego treningu fitness. Nie trudno domyślić się, że w tym zakresie znajdzie wiele dużo bardziej skomplikowanych i ciekawszych zagadnień. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak powinien wyglądać profesjonalny trening fitness i zgłębić tajniki tej dyscypliny, a przy okazji nauczyć się, jak motywować innych do wysiłku i dopasować intensywność ćwiczeń do formy trenującego, skorzystaj ze specjalnego szkolenia – kurs instruktora fitness Wrocław. Zdobytą tam wiedzę możesz wykorzystać zarówno dla siebie, jak i innych – dzięki ambicji i zaangażowaniu, masz bowiem szansę na rozpoczęcie zawodowej kariery sportowe