Jakie mleko modyfikowane wybrać dla dziecka?

Po urodzeniu dziecka stoimy przed dylematem, jakie jest najlepsze mleko modyfikowane dla niemowlaka. Nawet, gdy dziecko jest karmione mlekiem matki, to i tak czasem zdarzają się sytuacje, gdy mleko modyfikowane się przydaje. Jeśli jednak karmienie dziecka oparte jest w głównej mierze na mleku modyfikowanym to bardzo mocno zastanawiamy się nad wyborem najwłaściwszego mleka modyfikowanego dla naszej pociechy.

Wybór mleka dla niemowląt jest duży. Ceny też różnią się znacznie. Na początku warto wypróbować różne mleka i sprawdzić też czy dziecko nie jest uczulone na mleko. Dla dzieci uczulonych na mleko są specjalne produkty, które nie uczulają. Nie każde mleko też dziecku smakuje. Jeśli dostępne są próbki mleka, to warto je wypróbować, zanim kupimy duże opakowanie. Skład mleka modyfikowanego dla niemowląt jest ściśle regulowany i jego skład pomiędzy poszczególnymi markami nie powinien znacznie się różnić. Dzięki temu można być pewnym, że zapewnimy dziecku podstawowe witaminy i minerały niezbędne do jego rozwoju. Aczkolwiek producenci mleka chcąc się wyróżnić dodają do produktów różne składniki, które mają wzbogacić wartości odżywcze mleka.

Jak już wybierzemy odpowiednie mleko dla dziecka, to warto kupować duże opakowania, ze względu na ich opłacalność. Czasem w aptekach sprzedawane są wielopaki czyli np. 4 lub 6 opakowań mleka w niższej cenie. Mleko modyfikowane spożywane jest zwykle w dużych ilościach, więc nawet jak kupimy duże opakowania, to nie powinno się zmarnować. Wybór mleka ułatwi porównywarka cen w aptekach mojeApteki.plNależy pamiętać, że najlepszym pokarmem dla niemowlaka jest mleko matki i ono jest zalecane przez lekarzy.