DOM

Nie masz czasu na sprzątanie? Wynajęcie firmy sprzątającej jest w prostsze niż myślisz!

Czasy, gdy wynajęcie pomocy do sprzątania uchodziło za luksus już dawno minęły. W dzisiejszych czasach wynajęcie firmy sprzątającej, która zajmie się naszym mieszkaniem jest dość powszechne wśród osób, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą zająć się samodzielnie utrzymaniem porządku w mieszkaniu lub w domu. Ile kosztuje sprzątanie mieszkania na godziny oraz jak uzgodnić warunki współpracy z firmą sprzątającą?

Dlaczego coraz częściej korzystamy z serwisu sprzątającego?

Wynajmowanie pracownika sprzątającego na godziny staje się coraz bardziej powszechne przez nasz brak czasu. Pracujemy coraz więcej, a po pracy chcemy odpocząć. Spędzamy poza domem coraz więcej czasu, dlatego brakuje go na robienie generalnych porządków. O ile ścielenie łóżka, zrobienie prania i uporządkowanie przedmiotów codziennego użytku w otoczeniu nie jest dla nas problemem, o tyle już kilkugodzinne prasowanie ubrań lub czyszczenie wanny i mycie okien chętne zlecamy ekipie sprzątającej.

Jak zamówić usługi sprzątania domu lub mieszkania?

Chętnych do sprzątania, na szczęście, nie brakuje. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło: „sprzątanie mieszkania Warszawa lub Białystok, aby uzyskać dostęp do dużej ilości ogłoszeń firm, które zajmują się profesjonalnym sprzątaniem, jak i do ogłoszeń wolnych strzelców. Wolny strzelec w tym zawodzie to najczęściej kobiety, często zza wschodniej granicy. Świeże imigrantki, które rozpoczynają pracę zarobkową. Ich dzień wypełnia sprzątanie w prywatnych domach. Przykładowa usługa sprzątania zamawiana u takich pań obejmuje mycie okien raz na miesiąc, cotygodniowe gruntowe porządki w łazience, prasowanie ubrań raz na tydzień, codzienne odkurzanie i mycie podłóg, zmywanie oraz porządkowanie przestrzeni w kuchni lub w łazience. Zakres usług jest elastyczny – wszystko zależy od naszych potrzeb. Można umówić się jedynie na cotygodniową wizytę, podczas której usługobiorczyni w ciągu kilku godzin zajmie się doprowadzaniem do porządku naszego mieszkania lub domu w sposób całościowy lub można umówić się na codzienne wizyty, których celem będzie stałe odświeżanie mieszkania.
Podobnie wygląda to w firmach sprzątających – wykupujemy abonament na konkretną usługę. Zwykle firma sprzątająca Warszawa oddelegowuje do nas pracownika, który samodzielnie będzie przypisany do obsługiwania naszej nieruchomości.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?

Sprzątanie mieszkania w firmie sprzątającej rozliczane jest przez miesięczny abonament. Podstawowy, minimalny pakiet kosztuje ok. 300 zł. W tej cenie nie zamówimy regularnego prasowania ani codziennych wizyt, jednak można liczyć na to, że wydając taką kwotę miesięcznie uzyskamy już pokaźną pomoc przy myciu okien w małym mieszkaniu, wyczyszczenie podłóg oraz łazienki raz na dwa tygodnie. Jeśli nasz dom znajduje się pod miastem, należy liczyć się z tym, że do usługi zostanie doliczony koszt dojazdu.