Kurs instruktora pływania, czyli jak zostać zawodowcem?

Przed rozpoczęciem pracy jako instruktor pływania niezbędna jest wiedza nabyta na kursie, a potwierdzona egzaminem tak jak i umiejętności pływackie. Po ukończonym kursie na instruktora pływania otrzymuje się certyfikat, który potwierdza umiejętności, oraz legitymację uprawniającą do pracy w zawodzie instruktora.

Kurs instruktor pływania – gdzie szukać pracy

Kończąc kurs instruktora pływania, kursanci mogą liczyć na zatrudnienie w wielu pływalniach i ośrodkach szkoleniowych. Poza tym kluby sportowe, pływalnie rekreacyjne, kurorty wypoczynkowe czy nawet placówki edukacyjne chętnie zatrudniają instruktorów pływania.
Zarobki instruktora pływania mogą być kuszące, zwłaszcza w ośrodkach, które oferują wyjazdy na obozy i kolonie, podczas których oferowana jest nauka pływania.

Oprócz instruktora pojawia się także trener pływania. Nie wiesz czym się różnią te dwa zawody? Otóż zasady Polskiego Związku Pływackiego w sprawie przyznawania tytułów licencyjnych rozróżniają dwie kategorie, które dzielimy ze względu na rodzaj i charakter przebytego szkolenia. Instruktor i trener to dwie odrębne specjalizacje. Aby zostać trenerem, trzeba ukończyć zaawansowane szkolenie i spełnić więcej wymagań z zatrudnieniem. Praca trenera związana jest bezpośrednio z indywidualnym przygotowaniem i odrębną opieką nad kursantem.

A jak z finansami? Zazwyczaj pracodawcy oferują umowę zlecenie. Nie jest to zbyt korzystne rozwiązanie, a to ze względu na nierówną liczbę przepracowanych godzin w danym miesiącu lub oferowanie pracy sezonowej, a będąc studentem, taka opcja to fajny zastrzyk gotówki. Jednak w miastach, gdzie pływalnie i akademie oferują naukę pływania przez cały rok, można liczyć na zatrudnienie na umowę o pracę. Wielu instruktorów pływania decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Taki krok to dobry wybór dla tych, którzy oferują swoje usługi w różnych miejscach i mają spore grono klientów, a doświadczenie i spora liczba kursantów znacząco wpływa na wysokość zarobków.

Popularne tagi: kurs trenera personalnego , kurs instruktora fitness , kurs instruktora tańca , kurs wychowawcy kolonijnego