Mikrodermabrazja – idealny zabieg na niedoskonałości skóry.

Mikrodermabrazja – szybki zabieg, świetne efekty.

Mikrodermabrazja, to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, polegający na mechanicznym usunięciu wierzchniej warstwy naskórka przy pomocy specjalnego urządzenia. Urządzenie to, podczas zabiegu mikrodermabrazji, w sposób kontrolowany wytwarza ciśnienie czego efektem jest złuszczanie naskórka. Zabieg mikrodermabrazji stosowany jest głównie w celu oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń oraz z zaskórników. Łączy się on świetnie z manualnym oczyszczaniem twarzy.

Mikrodermabrazja to jeden z najpopularniejszych, ale również najbezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych. Polecany dla młodych skór bez głębszych zmarszczek, ze skłonnością do przetłuszczania, przebarwień i blizn potrądzikowych.

Dużym plusem jest fakt, iż mikrodermabrazja jest zabiegiem bezbolesnym i pacjent nie potrzebuje żadnego okresu rekonwalescencji. Po wykonanym zabiegu, pacjent może od razu wrócić do codziennych zajęć. Sam efekt jest widoczny zaraz po zabiegu lub kilka dni po.

Najlepsze efekty dają łączone zabiegi na twarz w tym regeneracyjne. Jeśli, na przykład mamy cerę pełną zaskórników to najlepszy efekt osiągniemy gdy wykonamy najpierw mikrodermabrazje a następnie manualne oczyszczanie twarzy, zaś po nim zastosujemy na przykład krem nawilżający czy regenerujący.

Istnieją 3 rodzaje mikrodermabrazji:

Mikrodermabrazja diamentowa:

Mikrodermabrazja diamentowa to najbardziej popularny rodzaj mikrodermabrazji w kosmetyce. Ten rodzaj zabiegu poleca się osobom z delikatną, wrażliwą skórą ze skłonnością do alergii. W tej mikrodermabrazji diamentowej wykorzystuje się diamentową głowicę, którą przesuwa się po skórze za pomocą końcówki, która zasysa skórę, zbierając martwy naskórek. Po wykonaniu mikrodermabrazji warto zastosować odpowiednie serum lub ampułkę. Dzięki temu, że naskórek jest złuszczony wszystkie składniki aktywne głębiej wchodzą w skórę. Na koniec zabiegu warto jest położyć maskę, która zredukuje zaczerwienie i podrażnienie na skórze.

Mikrodermabrazja korundowa:

Mikrodermabrazja korundowa to bardzo podobny zabieg do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej. Podstawowa różnica polega na zastosowaniu mikronizowanych kryształków glinu zamiast diamentu jak w przypadku mikrodermabrazji diamentowej. Kryształy glinu uderzają z dużą prędkością w powierzchnie skóry martwy naskórek oraz zanieczyszczenia , zasysane są do oddzielnego pojemnika.  Ilość naskórka, którą należy usunąć (głębokość złuszczania) jest oceniana indywidualnie. Czas takiego zabiegu to około 60 minut, czyli mniej więcej tak jak w przypadku mikrodermabrazji diamentowej. W przypadku mikrodermabrazji korundowej skóra może być mocniej podrażniona, ponieważ skóra jest mocniej złuszczana. Tak jak w przypadku mikrodermabrazji diamentowej warto, a nawet wskazane jest zaaplikowanie serum lub ampułki, a następnie maski. Dzięki temu substancje aktywne zostają głębiej wchłonięte przez skórę co daje znacznie lepszy efekt zabiegu.

Mikrodermabrazja tlenowa:

Mikrodermabrazja tlenowa to zabieg w którym wykorzystywany jest tlen z solą fizjologiczną. Oprócz złuszczania naskórka pozbywamy się zanieczyszczeń zalegających w skórze i porach, które często są odpowiedzialne za powstawanie zaskórników, krost i wszelkiego rodzaju stanów zapalnych. Jedną z zalet tego zabiegu jest to, że możemy wykonywać mikrodermabrazję tlenową na skórach naczyniowych, co w przypadku mikrodermabrazji diamentowej i korundowej nie jest już wskazane. Zabieg  polega na złuszczaniu martwych komórek naskórka za pomocą tlenu aplikowanego pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej. Głowica urządzenia jest przykładana do rejonu ciała poddawanego zabiegowi, ale jej nie dotyka, jest utrzymywana w określonej odległości od powierzchni naskórka. Pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej aplikowany jest tlen, który powoduje, że przestrzenie międzykomórkowe rozszerzają się, pozwalając mu wprowadzić do skóry składniki odżywcze. Zabieg trwa od 60 do 90 minut.

Przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji:

– rak skóry

– kruche naczynia krwionośne (cera naczyniowa)

– świeża opalenizna w miejscu wykonania zabiegu

– toczeń

– uszkodzenia ciągłości skóry (aktywny trądzik i stan zapalny)

– aktywna opryszczka

– zakażenia bakteryjne np.: liszajec zakźny

– zakażenia grzybicze

– przyjmowanie leków z grupy izotretynoinów (odstęp 6 miesięczny)

– skłonność do powstawania blizn

Wskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji:

– łojotok,

– rozszerzone pory,

– trądzik i blizny po trądziku,

– zaskórniki,

– Przebarwienia,

– Płytkie zmarszczki,

–  rozstępy,

– prosaki,

– wiotczejącą, pozbawioną blasku skórę,

– wągry,

– cellulit.

Zalecenia po zabiegu mikrodermabrazji:

– unikanie makijażu przez około 24 godziny

– zakaz opalania przez około 2 tygodnie

– unikanie baseny i sauny przez około 48 godzin

– stosowanie kremów łagodzących i nawilżających

Zalecana ilość zabiegów mikrodermabrazji:

seria 5-6 zabiegów w odstępach 10-14dni. Cena za zabieg waha się od 90 do nawet 200zł.

 

 

Dodaj komentarz