Nowość: Mięso z dzika w Twoim menu!

Smalec z dzika, kiełbasa z dzika, a może kabanosy z dzika? Dziczyzna to coś, co nie tylko zaskakuje smakiem czy aromatem. To również mięso, które zaskakuje swoją obecnością na dzisiejszych stołach. Niegdyś tak popularne, dziś musi bronić się swoimi walorami odżywczymi w dobie mięs wysoko przetworzonych, które królują w naszych domach.

Nowość: Mięso z dzika w Twoim menu!

Mięso z dzika oraz mięso z jelenia to wyroby ze zwierząt łownych, które kiedyś królowały na stołach wielu Polaków. Dziś mało kto sięga po mięso z jelenia w obawie o toksoplazmozę, którą można się zarazić poprzez zjedzenie niedogotowanego mięsa. Właśnie z tego powodu tak istotny jest dobry dostawca dziczyzny, który sprzeda nam zdrowe i pełnowartościowe wyroby.

Kiełbasa z dzika brzmi smacznie, ale wciąż tyle słyszy się o włośnicy, która przecież jest tak groźna dla naszego zdrowia. Jeśli masz ochotę urozmaicić swoje menu o potrawy z dziczyzny, zadbaj o to, aby dania, które serwujesz cechowała tylko zdrowa dziczyzna. Sklep, który będzie Twoim dostawcą powinien posiadać zaświadczenie od lekarza weterynarii, że zwierzęta są przebadane oraz zdrowe, co skutkuje dopuszczeniem ich mięsa do spożycia przez człowieka. Oczywiście przed wcześniejszą obróbką termiczną.

Mięso z jelenia, czyli kawał dobrej dziczyzny

Stek z jelenia czy gulasz z jelenia to potrawy, które zdobywają serca i podniebienia jeśli chodzi o smakoszy. Delikatne, kruche mięso wprost rozpływa się w ustach, co z pewnością doceni każdy degustujący.

Oprócz jelenia warto jeszcze dać szansę sarninie. Pyszny, lekko słodkawy pasztet z sarny to prawdziwy hit wśród smakoszy, którzy z pewnością docenią aromat przypraw idealnie współgrający z sarniną. Warto pamiętać, że pasztet z sarny to również szybka w przygotowaniu oraz smaczna przekąska, która zachwyci Twoich gości.

Sekretem dobrze przyrządzonej dziczyzny jest dbałość o szczegóły. Jeśli mamy ochotę skusić się na delikatny smalec z dzika bądź kabanosy z dzika, które ostatnimi czasy zyskują sławę – warto pokusić się o sklep Leśniczówka, który dostarczy Ci dziczyznę najwyższej jakości.