Uniwersalny pokój dla niemowlaka

Tuż po początkowej euforii, związanej z informacją, że za kilka miesięcy powitamy nowego małego domownika, przychodzi moment, w którym należy zacząć myśleć nieco bardziej pragmatycznie o tym jak urządzić pokój dla malucha. Są dwie główne szkoły, które mówią kiedy rozpocząć takie przygotowania. Jedni uważają, że należy poczekać do momentu, w którym dowiemy się czy nasza pociecha to chłopiec czy dziewczynka, a pozostali twierdzą, że pokój powinien być jak najbardziej neutralny by mógł zostać dopasowany do potrzeb dziecka niezależnie od jego płci. Które podejście jest więc lepsze?

Dwie szkoły jeden cel- dobro dziecka

Nie można jednoznacznie stwierdzić, które podejście jest lepsze. Oba mają swoje zalety jak i wady. Należy mieć na uwadze, że gdy chcemy poczekać na potwierdzenie płci dziecka, to opóźniamy rozpoczęcie prac remontowych. Dodatkowo nawet bardzo doświadczeni specjaliści, korzystający z najnowocześniejszych zdobyczy techniki, potrafią zwyczajnie się pomylić. Więc ryzykujemy, że gdy urodzi się nam np. chłopiec, gdy szykowaliśmy pokój w typowo dziewczęcym stylu to czekać nas będzie szybko kolejny dodatkowy remont.
Kiedy zaś postawimy na bardziej uniwersalną aranżację może się wydawać, że będzie ona bardzo nudna. I fakt, jeżeli nie podejdziemy do tej metody odpowiednio to taki efekt możemy niestety osiągnąć. Jeżeli zaś zastosujesz do kilku rad, zamieszczonych poniżej to nie tylko uzyskasz ciekawe i przytulne wnętrze dla swojego dziecka, ale także takie, które będzie bardzo łatwe do dalszego przearanżowania jak maluch wejdzie w okres przedszkolny, a nawet kiedy stanie się zbuntowanym nastolatkiem.

Stonowane kolory- większa uniwersalność

Nie od dziś wiadomo, że krzykliwe kolory nie pasują do aż tak dużej ilości aranżacji jak te bardziej stonowane. W ofercie Bami znajdziesz meble takie jak np. eleganckie szafki do pokoju dziecka w klasycznych pastelowych kolorach, które zostały wybrane w rankingu za najlepsze do dziecięcych wnętrz przez europejskich projektantów, jednakże gdy do pokoju będą potrzebne meble w mniej standardowej kolorystyce nie będzie stanowić to większego problemu. Wystarczy w swoim zamówieniu wskazać jeden z pośród tysięcy mniej klasycznych kolorów z palety RAL i NCS.

Jakie meble do pokoju niemowlaka wybrać

Maluch bez wątpienia oprócz mebli krytycznie niezbędnych takich jak łóżeczko czy komoda z przewijakiem będzie potrzebował także szafek. Eleganckie szafki do pokoju dziecka dostępne na stronie https://www.bami.pl/17-szafki nie tylko będą stanowiły świetne miejsce gdzie położyć będziemy mogli ulubionego pluszaka malucha czy książkę, którą będziemy mu czytać. W przyszłości kiedy będzie samodzielnie poruszał się po pokoju będzie mógł dzięki specjalnym mechanizmom w bardzo przystępny sposób korzystać z nich, co zachęci dziecko do chowania w nich zabawek po skończonej zabawie. Tak szybko wyrobiony dobry nawyk bez wątpienia zaprocentuje również w dalszej przyszłości.