Sztuka prezentacji szkolenie – dlaczego jest ważna

W dzisiejszych czasach większość zawodów związanych jest z wystąpieniami i prezentacjami. Również w życiu prywatnym często znajdujemy się w sytuacjach, które wymagają od nas zaprezentowania siebie, swoich pasji czy poglądów. A jak zrobić to profesjonalni? Jak mówić, by zainteresować innych i by słuchali nas z zaciekawieniem? Czy można nauczyć się sztuki prezentacji?

Sztuka prezentacji szkolenie – podstawa to odpowiednie mówienie

Jeśli wrócimy wspomnieniami do szkolnych lat, zapewne wielu z was pamięta akurat te lekcje, które nauczyciele prowadzili w sposób inspirujący i bardzo ciekawy. Taki nauczyciel swobodnie i z dużym zaangażowaniem opowiadał o przyrodzie czy historii, jednocześnie sprawiając, że nawet najtrudniejszy temat nas ciekawił. Zapewne teraz, w dorosłym życiu, chcielibyśmy być jak ten nauczyciel i w taki sposób wpływać na naszych odbiorców. Jednak często jest zupełnie inaczej. Zazwyczaj w trakcie prezentacji czy wystąpień publicznych czujemy się niepewnie, a zamiast porywać słuchaczy, zniechęcamy ich do dalszego słuchania. Już po kilku minutach naszej prezentacji możemy zauważyć, że nasze audytorium zajmuje się czymś innym niż słuchaniem nas.

Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że nawet najciekawszą informację można przedstawić w bardzo mało atrakcyjny i ciekawy sposób, ale to działa w obie strony. Również zdarzają się wystąpienia o nudnej wręcz merytoryce, które mimo wszystko są przedstawione jednak w bardzo ciekawy sposób i wtedy słucha się tego z przyjemnością.

Można więc pokusić się o stwierdzenie, że sztuka prezentacji to sztuka mówienia w bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób, która nie ogranicza się jedynie do słów, które wypowiada się w stronę odbiorców. W sztuce prezentacji równie bardzo istotna jest mowa ciała, ton głosu, postawa, gestykulacja i inne rzeczy, które wpływają na to, jak mówca postrzegany jest przez swoich odbiorców.

Popularne tagi: szkolenie z technik sprzedaży , storytelling szkolenie online , przemówienia publiczne , sztuka przemawiania , sztuka prezentacji szkolenie