Poznaj soczewki kontaktowe

Wiele osób zmagających się z mniejszą bądź większą wadą wzroku wciąż pozostaje wiernych tradycyjnemu rozwiązaniu, jakim są okulary. Warto jednak zauważyć, że obecnie jest dużo więcej możliwości niż kiedyś i coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem stają się soczewki kontaktowe. Wyróżniają się one wieloma zaletami, których niektórzy wciąż nie są świadomi. Świetnie sprawdzają się podczas uprawiania sportów, nie przeszkadzają podczas leżenia, a korzystanie z nich nie koliduje z noszeniem okularów przeciwsłonecznych.

 

Soczewki kontaktowe – zalety

W sieci wciąż krąży wiele mitów na temat soczewek kontaktowych. Prawda jest jednak taka, że to rozwiązanie przede wszystkim bezpieczne, łatwe w użytkowaniu, a także bardzo wygodne. Noszenie soczewek nie koliduje z uprawianiem sportów, nie jest uciążliwe podczas opadów śniegu lub deszczu, nie uniemożliwia noszenia okularów przeciwsłonecznych, a także jest bardzo wygodne i co najważniejsze – bezpieczne – dowiedz się więcej na: https://www.acuvue.pl/fakty-i-mity-o-soczewkach

 

Soczewki kontaktowe – o czym należy pamiętać?

Istnieje wiele zróżnicowanych możliwości, wśród których można wyróżnić soczewki jednodniowe, jak również przeznaczone do dłuższego noszenia. O czym należy pamiętać przy korzystaniu z tego rozwiązania? Przede wszystkim o dostosowaniu soczewek kontaktowych do wady wzroku oraz indywidualnych potrzeb każdej osoby. Ponadto bardzo ważne jest odpowiednie czyszczenie soczewek przy pomocy specjalnego płynu, z zachowaniem wyjątkowej ostrożności oraz zasad higieny. Istotne jest również wybieranie produktów oferowanych przez znanych, doświadczonych producentów, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami wśród klientów z uwagi na bezpieczeństwo i wygodę, którą gwarantują ich artykuły. Takim producentem bez wątpienia jest Acuvue, którego soczewki dostępne są w licznych wariantach.

 

Soczewki kontaktowe – mity

Wciąż istnieje wiele mitów na temat soczewek kontaktowych, takich jak chociażby to, że mogą one przemieścić się wgłąb oka. Jest to jednak fizycznie niemożliwe z uwagi na fakt, że oko pokryte jest specjalną membraną, która łącząc się z wewnętrzną stroną powiek, uniemożliwia przedostanie się soczewki za oko. Innym mitem jest to, że soczewka może przykleić się do oka. To również jest fizycznie niemożliwe, jeśli tylko przestrzegane są zalecenia dotyczące noszenia, pielęgnacji, jak również zdejmowania soczewek. Istotne jest usuwanie ich przed snem, a w przypadku uczucia suchości oka – używania nawilżających kropli do oczu. Zalecając się do wskazówek producenta, użytkowanie soczewek będzie zupełnie bezproblemowe.

Dodaj komentarz