Jakie zabawki interaktywne dla niemowląt wybrać

Pierwsze miesiące życia dziecka to istotny czas jego intensywnego rozwoju. Zabawki interaktywne dla niemowląt pomagają poznawać świat oraz sprzyjają edukacji w formie świetnej zabawy. Które z nich są najbardziej odpowiednie? Oto kilka podpowiedzi.

Wesoła edukacja

Zabawki edukacyjne uczą dziecko poznawać otaczający go świat kolorów, kształtów czy liczb. Istotne jest, by nauka przebiegała w przyjemnej oraz inspirującej atmosferze. Zabawa to najlepsza lekcja, angażująca zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Zabawki interaktywne dla niemowląt są tworzone po to, by w jak największym stopniu rozbudzić zmysły i wzbudzić zainteresowanie malucha. Są jak pierwszy elementarz. Dziecko bierze aktywny udział w zabawie, wchodzi w interakcje z zabawką, która uczy nowych umiejętności. Oto dwie propozycje zabawek, które doskonale kształtują psychoruchowy rozwój maluch.

Garnuszek klocuszek – kreatywna interakcja

Muzyczny sorter dla maluchów w wieku 6-18 miesięcy, jednak magicznym garnuszkiem chętnie będą się bawiły również starsze dzieci. Zabawka pochodzi z kolekcji „Ucz się i śmiej” lubianej przez mamy marki Fisher Price.

Radosny garnuszek absorbuje uwagę dziecka, rozwijając jego umiejętność skupienia się oraz sprawność motoryczną. Dziecko wybiera klocki przyjmujące rolę ciasteczek, po czym dopasowuje je kształtem do odpowiednich okienek. Kiedy wszystkie klocki znajdą się we wnętrzu, garnuszek odwdzięcza się wesołą piosenką w języku polskim. Dwa edukacyjne zestawy w wesołej atmosferze uczą liczb oraz rozpoznawania kształtów.

Sortowanie kolorowych ciasteczek pozytywnie wpływa na rozwój logicznego myślenia malucha. Treść edukacyjna została dobrana odpowiednio do poziomów rozwojowych dziecka. Kolorowy garnuszek klocuszek uczy i kreatywnie wspiera rozwój podczas wspaniałej zabawy.

Zabawka do raczkowania Explore & More – pierwsze kroki z małym pomocnikiem

Stawianie pierwszych kroków to wielkie wydarzenie w życiu dziecka. Zabawki interaktywne są w tym przypadku znakomitym wsparciem. W trenowaniu stawiania pierwszych kroków pomóc może sprytna pszczółka kultowej marki SKIP HOP, która zachęca do raczkowania. Zabawka rośnie razem z dzieckiem i pomaga mu przejść 3 etapy zabawy:

1. Dla dzieci, które jeszcze nie raczkują – pszczółka zamienia się w grzechotkę, wesoło kołysze się, skupiając na sobie uwagę dziecka,

2.Dla dzieci zaczynających raczkować – pszczółka jeździ dookoła usadowiona na swojej chmurce. Gdy maluch wyciągnie zwierzątko, chmurka kręci się wokół własnej osi. Pojazd zachęca dziecko do ruchu i ganiania za zmotoryzowanym obłokiem,

3. Fla dzieci, które potrafią raczkować – pojazd nie porusza się już schematyczną trasą, teraz pędzi w różnych kierunkach. Zabawka zachęca dziecko do żywiołowej gonitwy.

Zabawka posiada specjalne czujniki pozwalające na unikanie przeszkód. Kolorowe światełka, interesujące dźwięki, urocze odgłosy bzyczenia stymulują malucha i mobilizują go do stawiania pierwszych kroków. Zmotoryzowana pszczółka jest dedykowana dzieciom od 5 miesiąca życia.

Te i inne zabawki interaktywne znajdziesz na stronie https://mojebambino.pl/3758-zabawki-interaktywne-dla-niemowlat